Przyczyny i leczenie świądu u psa

Nie tylko Sebadenitis

Choroby skóry u psów nie dotykają tylko wybranych ras. Najczęstszym objawem sygnalizującym problemy skórne jest świąd. Gdy nasz pies uporczywie drapie się i gryzie, powinniśmy od razu zareagować. Zachowanie to może bowiem świadczyć o problemach ze zdrowiem, czasami nawet poważnych.

Kłopot w tym, że przyczyn chorób skóry u psów jest bardzo dużo i czasem postawienie właściwej diagnozy może być kwestią kilku miesięcy. Słyszymy też o przypadkach kiedy nawet przez rok, dwa nie udało się weterynarzom zdiagnozować choroby, a co za tym idzie zastosować odpowiedniego leczenia.

Przyczyny świądu, diagnoza i sposoby leczenia

Poniżej przedstawiono w przystępnej formie przyczyny chorób przebiegających ze świądem (kolor niebieski), badania diagnostyczne (kolor żółty) oraz niektóre sposoby leczenia (kolor zielony). Zwracamy jednak uwagę, że każdy przypadek chorobowy wymaga bezwzględnie konsultacji z prowadzącym lekarzem weterynarii.

Opracowanie laboklin 1

Opracowanie laboklin 2

 Opracowanie: Laboklin Sp. z o.o.

Mapa polecanych hodowców akit japońskich

Poniżej prezentujemy hodowle gdzie według naszej wiedzy można nabyć zdrowe psy i gdzie hodowcy przywiązują wagę do eliminowania niewłaściwych lini,
oraz w wypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów współpracują w pełnym zakresie z nabywcami psów .