Rodowody i linie psów Sebadenitis

Mając świadomość iż jedynie jawne oraz rzetelne informacje...

...o liniach genetycznych z jakich pochodzą chore psy, o tym jak wygląda pies chory na Sebadenitis, są skutecznym narzędziem w walce z rozprzestrzenianiem się SA w obrębie całej rasy, zdecydowaliśmy się na stworzenie tej podstrony. Prezentujemy na niej, za zgodą właścicieli psy chore, zdiagnozowane pozytywnie w kierunku SA. Te informacje także są bardzo istotne przy zakupie akity. Bo gdy dojdzie do manifestacji Sebadenitis u psa, wiadomo iż należy:

  • CHOREGO PSA całą stanowczością WYELIMINOWAĆ z hodowli (dalszego rozmnażania)
  • RODZICÓW PSA z racji tego że każdy z nich niesie geny choroby najlepiej wyeliminowć z hodowli, a w wypadku dalszego rozmnażania starannie dobrać partnera aby ponownie nie nastąpił zbieg chorych genów (PARTNER RODZICA CHOREGO PSA MUSI MIEĆ SPRAWDZONE LINIE POD WZGLEDEM WYSTĘPOWANIA CHOROBY) aby "rozrzedzać" geny nisące chorobę.
  • POTOMSTWO CHOREGO PSA u którego nie zamanifestwała się choroba (manifestacja choroby może to nastąpić nawet po 5- 6 latach) w wypadku dalszego rozmnażania potomstwa chorych psów starannie dobrać partnera aby nie nastąpił zbieg chorych genów (PARTNER POTOMKA CHOREGO PSA MUSI MIEĆ SPRAWDZONE LINIE POD WZGLEDEM WYSTĘPOWANIA CHOROBY) aby "rozrzedzać" geny nisące chorobę.

Istnieje mianowicie duże prawdopodobieństwo, że większość potomstawa chorych zwierząt będzie nosicielami sebadenitis lub zachoruje co doprowadzi do dalszego rozprzestrzeniania się choroby, a co za tym idzie cierpienia wielu zwierząt i niszczenia rasy. Przy odpowiedznim doborze hodowlanym psów zmniejszamy prawdopodbieństwo choroby w pzryszłości.

Prosimy właścicieli ZDIAGNOZOWANYCH pozytywnie w kierunku SEBADENITIS psów do zgłaszania ich do nas w celu umieszczenia na stronie. To istotne źródło informacji zarówno dla przyszłych właścicieli akit jak i hodowców. Im więcej przypadków zostanie ujawnionych i opisanych, tym skuteczniej możemy zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby wiedząc jakich kryć unikać, lub z jakich skojarzeń zakup szczeniaka może być ryzykowny.


Ookami Czandoria

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: Hanabachi Halne Wzgórze
Matka: Koishi Halne Wzgorze
Rodowod: http://www.akitapedigree.com/details.php?id=88902/


Hoshi

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: Akuma Akairo
Matka: Cama Yumi z Wilczego Dworu


Akebono Toszi Kon

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: Boss Mon Ost
Matka: Toshika Halne Wzgórze
Rodowod: http://www.akitapedigree.com/details.php?id=65281


CHAKUJITSU Suteki

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: FUJIMARU GO Kozaki JP
Matka: AKATUSKI BUSHIDO Fortibus
Rodowod: http://akitybaza.freshsite.pl/chakujitsusuteki.html


Tejinashi Halne Wzgórze Lesoto

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: Consumaru Glarika
Matka: Koemi Halne Wzgórze
Rodowód: http://www.akitapedigree.com/details.php?id=82401


E'TOSHIGAMI Halne Wzgórze

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: HOSEKI Halne Wzgórze
Matka: SAYONARA Halne Wzgórze
Rodowód: http://www.akitybaza.freshsite.pl/etoshigamihw.html


KROPEL

Choroba: Sebadenitis
Ojciec: Akebono Toszi-Kon
Matka: Ojosan Mataginu Pl


Mapa polecanych hodowców akit japońskich

Poniżej prezentujemy hodowle gdzie według naszej wiedzy można nabyć zdrowe psy i gdzie hodowcy przywiązują wagę do eliminowania niewłaściwych lini,
oraz w wypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów współpracują w pełnym zakresie z nabywcami psów .